Wielkanocne majsterkowanie z dziećmi 

Co robisz podczas przerwy wielkanocnej? Jeśli potrzebujesz uroczej aktywności, w której mogą wziąć udział nawet najmłodsi, mamy tutaj specjalną ofertę 😉

W rzeczywistości inspiracja pochodzi od pani z przedszkola, która każdego dnia robi z dziećmi różne kreatywne rzeczy. Jedną z ulubionych czynności było wycinanie i wklejanie różnych rzeczy.
Odkąd dowiedziałam się, jak bardzo Maja się z tego cieszy, naturalnie też musieliśmy to zrobić, gdy już drugiego dnia sama w domu ze mną zaczęła jęczeć.

Ale ponieważ nie mieliśmy żadnych szablonów, sami wymyśliliśmy kilka. Powyżej jest dobrze pognieciona wersja małej chmurki, do której przyklejono małe kawałki papieru. Następnie trzeba narysować oczy i usta. Taką pracę oprawiliśmy  w przezroczystą ramę i nawet najbardziej przypadkowo ułożony, pognieciony papier nagle wygląda jak dzieło.
Oto podsumowanie tego, jak to zrobiliśmy:

Wybór motywu

Przede wszystkim nie komplikuj. Zwłaszcza jeśli siedzisz z dziećmi, gdzie cierpliwości czasem nie starcza na minutkę i trzeba coś szybko wyciąć, żeby zacząć.
Dzięki prostemu motywowi, takiemu jak mała chmurka, możesz szybko samodzielnie wyciąć kształt i narysować na nim urocze oczy. I to bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności. (Dla tych, którzy potrzebują trochę pomocy, stworzyłem szablon, który można pobrać i wydrukować w domu – patrz dół strony)

Małe łaty w różnych kształtach i kolorach

Weź trochę kolorowego papieru i pokrój go na małe kwadraty o wielkości ok. 1×1 cm.
Robią to w przedszkolu, ale Maya i ja poszliśmy o krok dalej i zmieniliśmy kształty, aby uwzględnić również trójkąty i romby.
Jeśli preferujecie określone kolory, wybierzcie je! I pracuj po prostu z kilkoma kolorami.
W ten sposób Twoje ulubione kolory naprawdę się wyróżnią i możesz później udekorować pracę ku wielkiej radości wszystkich.
Jeśli dzieci są trochę starsze, stopień trudności można zwiększyć do małych kółek w różnych kolorach wyciętych przez dziurkacz.

Sky

Złóż własne dzieło sztuki

Maya i ja byliśmy jednocześnie na dwóch chmurach. Głównie dlatego, że wolisz nie dotykać tego, co ona knuje!
Jednak przykleiła łaty na obu chmurkach, a ponieważ mama uważała, że ​​są urocze, naturalnie obie musiały znaleźć się w kadrze.
Zastosowaliśmy przezroczystą ramkę, przez którą można przejrzeć. Taada – czy to nie miłe?

Wskazówka: Oprócz umieszczenia gotowych chmur w ramce, włożyłem między nie kilka niewykorzystanych skrawków papieru, aby kompozycja była trochę bardziej interesująca.

Poniżej możesz bezpłatnie pobrać szablon gotowy do wydrukowania – Baw się dobrze i mamy nadzieję, że podzielisz się swoimi dziełami na naszej stronie na Facebooku lub Instagramie na adres @minimisiu – Wesołych Świąt wszystkim!

Påskeferie DIY sky

Pobierz szablon tutaj:

Zastosowana rama pochodzi od firmy Moebe

Śledź nas również na Facebooku, aby otrzymywać więcej wiadomości, oglądać ekscytujące majsterkowanie i brać udział w wielu konkursach i prezentach: https://www.facebook.com/minimisiu

Wpis został opublikowany po raz pierwszy w 2015 roku, ale został zaktualizowany o nowy plik do druku w 2021 roku